EHS Mono HT Quiet

Nasza wysokotemperaturowa pompa ciepła o niskim poziomie hałasu

EHS Mono HT Quiet to wysokotemperaturowa pompa ciepła o niskim poziomie hałasu, idealna dla rynku renowacji budynków mieszkalnych. Łączy ona w sobie zaawansowane funkcje i nowe technologie, aby osiągnąć wysokie temperatury wody i niski poziom hałasu. Ponadto stylowo zaprojektowana pompa ciepła jest w stanie niezawodnie zapewnić 100% wydajności grzewczej* nawet w bardzo niskich temperaturach otoczenia (do –25°C)¹ a została zaprojektowana tak, aby maksyalnie uprościć jej montaż i konserwację.
* Współczynnik efektywności: efekt grzewczy (wydajność) w odniesieniu do poboru mocy (elektrycznej). Testowane wewnętrznie w warunkach laboratoryjnych zgodnie z normą EN14511 wyniki mogą sie różnić w zależnosci od aktualnych warunków użytkowania.

Wydajne ogrzewanie

EHS Mono HT Quiet to system pompy ciepła, który zapewnia energooszczędne ogrzewanie (SCOP* na poziomie A+++)2 i ciepłą wodę dla Twojego domu. Aby wygenerować 5,0 kW energii, zużywa zaledwie około 1 kW energii elektrycznej, a pozostałą część pobiera z otoczenia³.

*SCOP = współczynnik sezonowej efektywności
Wydajne ogrzewanie
Temperatura wody grzewczej do 70°C

Temperatura wody grzewczej do 70°C

Wiele domów w Europie korzysta ze starszych grzejników, które wymagają temperatury zasilania 65°C lub wyższej, aby wydajnie ogrzać pomieszczenia. Większość zwykłych pomp ciepła pracuje w temperaturach 55–60°C.

Tymczasem nowa EHS Mono HT Quiet jest w stanie stale dostarczać wodę grzewczą o temperaturze do 70°C do celów ogrzewania domu 4. Dzięki temu może być odpowiednim zamiennikiem dla kotłów gazowych, jako że zapewniają one wysoką temperaturę wody grzewczej (LWT).

35 dB(A) cicha praca

Wykorzystująca innowacyjne technologie redukcji hałasu EHS Mono HT Quiet (z certyfikatem Quiet Mark) pracuje przy poziomie hałasu nawet 35 dB(A)5, wykorzystując 4-stopniowy tryb cichej pracy. Jednostka zewnętrzna pompy ciepła posiada dwuwarstwowy system izolacji akustycznej wyposażony w opatentowaną konstrukcję filcu Groove Grid Felt6, który skutecznie blokuje i pochłania hałas wytwarzany układ sprężarki i wibracje.

35 d(BA) cicha praca
Projektowanie w premium

Projektowanie w premium

EHS Mono HT Quiet idealnie wpasowuje się w każdą zewnętrzną bryłę budynku i jest dostępna w ciemnoszarym kolorze, który uzupełnia aktualny trend wzorniczy dla nowoczesnych elewacji. Jednostka zewnętrzna, o wysokości około 1 m, jest zaopatrzona w nową kratkę maskującą o poziomym układzie, która zasłania podzespoły wewnętrzne.⁷

Bezproblemowy montaż i serwisowanie

Jednostka zewnętrzna EHS Mono HT Quiet została zaprojektowana tak, aby była prosta w montażu i konserwacji. Części wewnętrzne pompy ciepła są łatwo dostępne poprzez panel boczny, który można łatwo zdjąć, odkręcając trzy śruby. To znacznie oszczędza czas i wysiłek podczas procesu montażu i serwisowania.

EHS Mono HT Quiet
EHS Mono HT Quiet

Niezawodne ogrzewanie w temperaturze –25°C

Ta pompa ciepła potrafi zapewnić 100% ogrzewania nawet w ekstremalnie niskich temperaturach (nawet –25°C⁹). Jej powiększony wymiennik ciepła przekazuje więcej ciepła za jednym razem, a nowa sprężarka spiralna spręża czynnik chłodniczy przy wyższym ciśnieniu, co pozwala na niezawodną pracę w niskich temperaturach.

Nasza oferta produktów EHS Mono HT Quiet

EHS Mono HT Quiet

EHS Mono HT Quiet - 8,0 kW

EHS Mono HT Quiet

EHS Mono HT Quiet - 12,0 kW

EHS Mono HT Quiet

EHS Mono HT Quiet - 14,0 kW

1 W oparciu o testy własne na jednostce EHS Mono HT (jednostka zewnętrzna AE120BXYDGG) w porównaniu do standardowej jednostki EHS Mono (AE120RXYDGG). Wyniki mogą sie rożnić w zależnosci od aktualnych warunków użytkowania.

2 SCOP w klasie energetycznej A+++ na podstawie (sezonowego wskaźnika efektywności dla temp 35oC) warunki testu zgodnie z EN14825 mogą sie różnić w zależnosci od konfiguracji systemu, temperatur i aktualnych warunków użytkowania.

3 Na podstawie miedzynarodowych analiz średnie COP(nominalne ogrzewanie) pomp ciepła SAMSUNG EHS jest 5.05 więc są dużo bardziej przyjazne środowisku niż konwencjonalne kotły z efektywnoscią COP w okolicach 1.0.

4 Temperatura zasilania, kiedy na zewnątrz jest między -15°C – 43°C. Wyniki mogą sie różnić w zależnosci od aktualnych warunków użytkowania.

5 W oparciu o wewnętrzne testy. Poziom hałasu mierzony z odległości 3m od frontu jednostki zewnętrznej w komorze akustycznej przy temperaturze otoczenia 7°. Wyniki mogą sie różnić w zależnosci od czynników środowiskowych i indywidualnego zastosowania.

6 Patent Nr.:P2022-0012826.

7 Na wysokości wzroku 1700 mm.

8 Współczynnik efektywności: efekt grzewczy (wydajność) w odniesieniu do poboru mocy (elektrycznej). Testowane wewnętrznie w warunkach laboratoryjnych zgodnie z normą EN14511 wyniki mogą sie różnić w zależnosci od aktualnych warunków użytkowania.

9 W oparciu o testy własne na jednostce EHS Mono HT (jednostka zewnętrzna AE120BXYDGG) w porównaniu do standardowej jednostki EHS Mono (AE120RXYDGG). Wyniki mogą sie rożnić w zależnosci od aktualnych warunków użytkowania.